Pomocna Łapka

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorka:

Barbara Maciejewska – od najmłodszych lat pasjonuje się teatrem i poezją. Z wykształcenia jest ekonomistką. Swoje marzenia realizuje, uczestnicząc w zajęciach z literatury na UTW. Należy także do klubu Przyjaciół „Ekspresu Ilustrowanego”. Wraz z przyjaciółkami organizuje wolny czas dzieciom z domu dziecka, aktywnie uczestniczy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Lubi piesze wypady i rowerowe przejażdżki. Mówi o sobie, że jest czynną emerytką z głową pełną marzeń i pomysłów.

Organizacja wspierająca: Fundacja II Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wywołać uśmiech na twarzy osób starzejących się samotnie we własnych mieszkaniach lub domach opieki – to główne założenie tego projektu. Animatorka postanowiła stworzyć sieć przyszywanych matek i córek. Przyszywane córki, czyli słuchaczki UTW regularnie odwiedzały przyszywane matki, czyli samotne starsze kobiety. Do osób samotnych, pragnących wsparcia, wspólnych rozmów i towarzystwa pomogły im dotrzeć pracownicy domów opieki. Wolontariuszki biorące udział w projekcie otoczyły opieką seniorki, spotykając się w ich domach, chodząc razem na spacery. Umilały czas rozmową, wysłuchiwały opowieści o przeszłości, czytały książki. „Córki” zawsze pamiętały o świętach, urodzinach i imieninach swoich „matek”, od czasu do czasu przynosiły drobny upominek. Podopieczne uczestniczyły w wybranych przez siebie wykładach organizowanych na uniwersytecie trzeciego wieku.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content