Działamy dla małych społeczności

Projekt zakończony

lokalizacja

Krosno, podkarpackie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorka:

Danuta Kowalczyk – od kilkunastu lat prowadzi organizację charytatywną, Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych w Krośnie. Lubi sprawy trudne, są dla niej wyzwaniem – sprawdzeniem umiejętności. Piętnaście lat temu stworzyła świetlicę dla dzieci z rodzin zaniedbanych. W 1994 roku zdobyła tytuł Indywidualności Roku Polski południowo-wschodniej oraz medal za pomaganie najuboższym. Uwielbia Bieszczady i czynny wypoczynek. Na co dzień dumna mama czterech córek.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych

Animatorka postanowiła zaangażować mieszkańców małych bieszczadzkich miejscowości do działania na rzecz własnego środowiska, a przy tym rozwijać swoją organizację. Stąd pomysł na zrekrutowanie i przeszkolenie grupy wolontariuszy (kobiet 50+ i osób młodych), którzy wsparliby działania stowarzyszenia w terenie. Warsztaty trwały cztery dni i przybliżyły uczestnikom działalność Towarzystwa Rodzin Wielodzietnych. Wolontariusze poznali jego najważniejsze programy: „Stop Przemocy”, „Dożywianie dzieci”, „Pomoc w nauce”, „Wsparcie materialne rodzin”, a następnie odbyli praktyki w świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie. W efekcie szkoleń wolontariusze stali się ambasadorami TRW w swoich miejscowościach. W grudniu stawili czoła pierwszemu dużemu wyzwaniu – udziałowi w akcji „Świąteczna pomoc dla rodzin ubogich”. Przeszkolona grupa wolontariuszy spotykała się rozmawiała o sukcesach i problemach. Finałem było podsumowanie działań prowadzonych przez wolontariuszy i zaplanowanie dalszej współpracy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content