Wędrujący Klub Czytających Dzieciom

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorka:

Maria Biłas-Najmrodzka – uwielbia jeździć po Polsce, spotykać się ze znajomymi, a przede wszystkim kocha literaturę – pasjami czyta książki, ale również sama je pisze. Tak narodził się pomysł na utworzenie Wędrującego Klubu Czytających Dzieciom.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie PLAN B

Pomysł był prosty: grupa przyjaciół 50+ wygospodarowała trochę wolnego czasu, aby czytać bajki i wierszyki dzieciom przebywającym w świetlicach, szpitalach czy pogotowiu opiekuńczym. Najpierw seniorzy wzięli udział w warsztatach z ekspertem z Fundacji Rozwoju Dziecka i w spotkaniach warsztatowych z aktorem, który podpowiadał, jak urozmaicić czytanie dzieciom elementami muzycznymi i plastycznymi. Po warsztatach wolontariusze stworzyli własną listę lektur, korzystając m.in. z rekomendacji Fundacji ABCXXI i wybrali miejsca (domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, szpitale, świetlice), które regularnie odwiedzali. W trakcie trwania projektu Wędrujący Klub spotkał się z dziećmi prawie 100 razy. W programie odwiedzin był oczywiście czas na wspólne czytanie, rysowanie, słuchanie muzyki, konkursy, opowieści, czyli po prostu dobrą zabawę.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content