Kreple, szłoty i inksze

Projekt zakończony

lokalizacja

Zabrze, śląskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań
Animatorki:

Elżbieta Behr – wędruje, żegluje, uprawia gimnastykę, maluje w wielu technikach. Pasjonuje ją fotografia architektury. Miłość do turystyki i aktywnego wypoczynku dzieli z mężem, udało im się zarazić tą pasją dzieci, a ostatnio również wnuki. Wciąż z tą samą ciekawością odkrywa nowe zakątki swojego regionu.

Sylwia Nowak – studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Od kilku lat pracuje w Biurze Porad Obywatelskich w Zabrzu. W ciągu dnia zazwyczaj zabiegana, za to wieczorami przy kubku zielonej truskawkowej herbaty oddaje się marzeniom, zawczasu planując letnie wojaże. Uwielbia jesień.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Misericordia” w Zabrzu

Aktywni seniorzy z zabrzańskiego uniwersytetu otwartego postanowili połączyć kultywowanie lokalnych tradycji z pomocą najmłodszym wychowankom domu dziecka. Doskonale znający tajniki regionalnej kuchni i rękodzieła słuchacze UO poprowadzili cykl zajęć artystycznych i kulinarnych dla dzieci. Podczas regularnych spotkań razem tworzyli proste śląskie ozdoby i wyroby rękodzielnicze oraz gotowali dania śląskiej kuchni. Międzypokoleniowa grupa wzięła też udział w integrujących wycieczkach po regionie.Wspólnie spędzony czas był przede wszystkim czasem budowania relacji przybranych dziadków i babć z wnuczętami.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content