Latająca biblioteka

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animator:

Marek Pieczonka – z wykształcenia bibliotekarz i nauczyciel akademicki, czynny działacz społeczny. Lubi pomagać osobom starszym i osobom z niepełnosprawnościami, nieobca jest mu też działalność artystyczna. Przez wiele lat prowadził kabaret dla dzieci Drops, do dzisiaj organizuje imprezy artystyczne.

Organizacja wspierająca: Spółdzielnia Mieszkaniowa Prądnik – Wschód, Klub Mieszkańców

Na krakowskim osiedlu powstała przystosowana do potrzeb osób starszych i słabowidzących biblioteka, która jest miejscem integracji mieszkańców i współpracy różnych pokoleń. Seniorzy wraz z młodymi wolontariuszami wzięli w swoje ręce prace związane z prowadzeniem biblioteki. Wspólnie organizowali spotkania literackie z autorami książek, wieczorki poetyckie i muzyczne. Wolontariusze odwiedzili również osoby nie wychodzące z domu, by dostarczyć im książki oraz ebooki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content