Projekt w trakcie realizacji/trwa
Zielona ulica, zielona okolica

Animatorka postanowiła pokazać seniorkom i seniorom, że i oni mają wpływ na przyrodę i środowisko. Sposobem na to są m.in. ekologiczne, indywidualne wyzwania.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Dbamy o świat dla naszych wnuków

To odpowiedź na wyzwania związane ze środowiskiem i klimatem. Animatorki pokazują, jak zmiana codziennych nawyków może przyczynić się powstrzymania zmian klimatycznych.

Projekt zakończony
Moja ulica, moja okolica

Seniorzy, wykorzystując zdjęcia rodzinne oraz fotografie miejsc i zdarzeń ze swojego dzieciństwa i młodości, stworzyli na nowo historię Olsztyna na podstawie własnych mikroopowieści. Uczestnicy projektu nie tylkocwrócili do wspomnień, ale także uświadomili sobie, jak zmieniła się „ich ulica i okolica”.

Projekt zakończony
A SKĄD: opowiadania mieszkańców Kosewa

Celem projektu było zachowanie i ocalenie od zapomnienia, a także spopularyzowanie wspomnień mieszkańców Mazur. Powstało wspólne dzieło – książka o ich historiach.

 

Projekt zakończony
Odkurzone Piosenki

To pomost między przeszłością i teraźniejszością – seniorzy przypomnieli sobie i innym dawne szlagiery, a młodzi dodali do nich coś od siebie, czyli muzykę.

Projekt zakończony
Szkłem malowane – Szkoła witrażu

Animator od zawsze marzył o założeniu szkoły witrażu w swojej rodzinnej miejscowości. Zaprosił swoich sąsiadów do międzypokoleniowego tworzenia. Wspólnie poznawali tajniki rzemiosła.

Projekt zakończony
Morąskie międzypokoleniowe warsztaty serowarskie

Międzypokoleniowa grupa poznała tajniki przygotowywania serów, m.in. goudę i oscypek. Odwiedziła też okolicznych rolników, którzy tę sztukę opanowali. 

Projekt zakończony
PGR, czyli Praca, Galimatias, Rozstanie

Młodzi ludzie wcielili się w rolę reporterów i zebrali wspomnienia osób pracujących niegdyś w PGR-ach. Międzypokoleniowy zespół na ich podstawie stworzył m.in. film.

Projekt zakończony
Fabuła dwóch pokoleń

Uniwersalny i ponadczasowy język filmu stał się płaszczyzną porozumienia między przedstawicielami różnych pokoleń. Starsi i młodsi razem oglądali znane dzieła filmowe.

Projekt zakończony
Seniorzy aktywni redaktorzy

Animatorki zaprosiły seniorów do stworzenia lokalnej gazetki. Nad projektem pracowali wspólnie z młodzieżą i ekspertami, którzy podzielili się swoimi umiejętnościami.

Projekt zakończony
Swojacy, czyli opowieści zza miedzy

Wraz z uczniami z okolicznych szkół animatorka utworzyła wędrowny teatr, który przedstawiał losy ludzi przesiedlonych na Mazury po 1945 r. Ze spektaklem odwiedzili trzy wsie.

Projekt zakończony
Graj i wygraj

Animatorka zaprosiła wszystkich fanów gier na spotkania w restauracji. Grali starsi i młodsi. Każdy, kto przyszedł na spotkanie mógł stać się zarówno graczem, jak i instruktorem.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content