Seniorzy aktywni redaktorzy

Projekt zakończony

lokalizacja

Pisanica, warmińsko-mazurskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Teresa Kowalczyk – jest emerytowaną pedagożką szkolną i wegetarianką z doświadczeniem pracy w branży żywieniowej. Od siedmiu lat mieszka w Pisanicy w prawie stuletnim domu. Jest Liderką Partnerstwa „Razem Skuteczniej dla Pisanicy”, zrzeszającego lokalne organizacje. Hoduje na własny użytek warzywa i owoce. Uwielbia jeździć na rowerze i słuchać muzyki, najchętniej klasyki i jazzu.

Magda Jurek – jest studentką studiów politologicznych oraz członkinią Stowarzyszenia Przyjaciół Pisanicy i Partnerstwa „Razem Skuteczniej dla Pisanicy”. Z Klubem Seniora przyjaźni się od momentu jego powstania – choć wiekiem jeszcze się do niego nie kwalifikuje, z radością czeka na cośrodowe spotkania.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Przyjaciół Pisanicy

Animatorki postanowiły wykorzystać energię członków i członkiń świeżo powstałego Klubu Seniora w Pisanicy. Zaprosiły ich do stworzenia lokalnej gazetki. Starszym uczestnikom pomogła w tym zadaniu pisanicka młodzież i lokalni eksperci – pmogli im nauczyć się podstaw obsługi komputera oraz fotografii. Wzięli też udział w warsztatach kreatywnego pisania. Seniorzy sami wybrali tematy im najbliższe, a ich klub pełnił funkcję redakcji. Dzięki temu mieszkańcy Pisanicy mogli spojrzeć na swoją wieś oczami świeżo upieczonych redaktorów i dziennikarzy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content