Fabuła dwóch pokoleń

Projekt zakończony

lokalizacja

Iława, warmińsko-mazurskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorka:

Barbara Sufranek – odpoczywa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Śpiewa w chórze, dyskutuje o swoich ulubionych książkach, organizuje wyjścia do teatru i na koncerty. Chętnie wyrusza na piesze wycieczki po różnych regionach Polski. Lubi też zwiedzać różne zakątki świata.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Obraz na kinowym ekranie potrafi być tak sugestywny, że pozwala zwrócić uwagę na problemy i potrzeby innych. W Iławie znane dzieła filmowe posłużyły pokazaniu często trudnych relacji między młodzieżą a dorosłymi. W projekcjach uczestniczyli seniorzy z UTW oraz członkowie Klubu Młodzieżowego. Uniwersalny i ponadczasowy język filmu stał się płaszczyzną porozumienia między przedstawicielami różnych pokoleń. W projekcjach brał udział psycholog, który objaśniał zachowania bohaterów filmu, opowiadał o często spotykanych problemach międzypokoleniowych. Uczestnicy wzięli też udział w warsztatach komunikacji w grupie. Wspólnie wybrali się do kina, by poznać jego zaplecze. Na koniec zorganizowali projekcję filmową dla podopiecznych domu pomocy społecznej. Wszystko to pomogło młodzieży i seniorom zrozumieć siebie nawzajem.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content