Zielona ulica, zielona okolica

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Olsztyn, warmińsko-mazurskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działań


Animatorka:

Beata Brokowska-Ostrowska: Ekologia i środowisko to bardzo aktualne tematy, dotyczące każdego bez względu na wiek. Na Warmii i Mazurach, które są pięknymi, zielonymi regionami widzę degradację środowiska. Poprzez projekt pokazuję seniorkom i seniorom, jak rozsądniej wykorzystywać zasoby leśne, przyrodnicze i jeziora w naszym regionie, że skala mikro może wpłynąć na świat makro.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze”

Animatorka postanowiła pokazać seniorkom i seniorom, że i oni mają wpływ na przyrodę i środowisko. Spotkają się m.in. z ekologiem, ekspertem ds. odnawialnych źródeł energii i specjalistą z firmy gospodarującej odpadami. Odwiedzą olsztyńskie wodociągi i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Dowiedzą się, jak segregować śmieci, szanować wodę i jej zasoby naturalne, a także jak nie marnować jedzenia. Podczas warsztatów z upcyklingu nadadzą nowe życie starym przedmiotom.

Chętni uczestnicy postawią przed sobą indywidualne, ekologiczne wyzwania (np. ograniczą jedzenia mięsa, przestaną kupować plastikowe przedmioty, będą skrupulatniej segregować śmieci, ograniczą jazdę autem na korzyść komunikacji miejskiej). Nowe zachowania będą wdrażać przez trzy tygodnie, bo działanie powtarzane (lub zaniechane) przez 21 dni wchodzi w nawyk. Ich zadaniem będzie udokumentowanie w dowolnej formie (zależnie od umiejętności – opis, zdjęcia, rysunki, nagranie, collage) etapów swoich wyzwań, tak aby powstały osobiste historie wdrażania zmian. Wszystko zostanie zebrane na prezentacji, która zostanie pokazana na otwartym spotkaniu i udostępniona w internecie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content