Morąskie międzypokoleniowe warsztaty serowarskie

Projekt zakończony

lokalizacja

Morąg, warmińsko-mazurskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań

Animatorzy:

Włodzimierz Jerzy Ciczkowski – z wykształcenia jest technologiem żywności, przez wiele lat związanym z mleczarstwem. Obecnie prowadzi niewielką firmę transportową oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bartężek”. Dba o swoje zdrowie i samopoczucie, m.in. uważnie dobierając dietę – wybiera żywność jak najmniej przetworzoną, uprawia warzywa, ma własną wędzarnię. I jest oczywiście wielbicielem nabiału w każdej postaci.

Karol Wolff – to ekonomista z wykształcenia. Obecnie pracuje w branży energetycznej jako kierownik projektów strategicznych. Jest członkiem Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Bartężek”. W pracy zawodowej zdobył doświadczenie potrzebne do kierowania projektami, które wykorzystuje w działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

Organizacja: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Bartężek”

Uczestnicy pierwszych morąskich warsztatów serowarskich dowiedzieli się, jak przygotować we własnym domu różne rodzaje serów, m.in. goudę i oscypek. Międzypokoleniowa grupa poznała tajniki ich wytwarzania, parafinowania i wędzenia oraz odwiedziła okolicznych rolników, którzy już tę sztukę opanowali. Działania uczestników i ich postępy w sztuce serowarstwa można było śledzić na specjalnie utworzonym w tym celu blogu, który powstał na stronie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Bartężek”. Finałem projektu było otwarte spotkanie oczywiście połączone z degustacją produktów mleczarskich.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content