A SKĄD: opowiadania mieszkańców Kosewa

Projekt zakończony

lokalizacja

Kosewo, warmińsko-mazurskie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań


Animatorki: 

Hanna Szymborska – humanistka i ekonomistka z wykształcenia. Zainicjowała i od pięciu lat prowadzi Salonik Literacki, nieformalną grupę dla młodzieży z mrągowskich szkół średnich. Pisze i redaguje wiersze, prowadzi warsztaty literackie. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę Rady Miejskiej w Mrągowie oraz lokalne odznaczenia.

Aleksandra Dybkowska-Grefkowicz – genealożka i animatorka kultury. Ukończyła stosunki międzykulturowe w City College of New York i Socjologię w Lancaster University, IFiS PAN. Pracowała jako genealog w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie, w Laboratorium Pomysłów zainicjowała i współtworzyła projekt „Autentyzm”. Marzy o nowych okazjach do zgłębiania historii i różnorodności mieszkańców Mazur.

Organizacja: Biblioteka Publiczna Gminy Mrągowo z siedzibą w Kosewie

Cel projektu to zachowanie i ocalenie od zapomnienia, a także spopularyzowanie wspomnień mieszkańców Mazur. Poprzez rodzinne historie animatorki inspirowały do działań międzypokoleniowych: dialogu i odkrywania siebie nawzajem, zachowywania i popularyzowania historii mieszkańców. Projekt obejmował cykl warsztatów o uważnym słuchaniu i opowiadaniu międzypokoleniowo o tym, co dla nas ważne. Powstało wspólne dzieło – książka o historiach mieszkanek i mieszkańców oraz o życiu na mazurskiej wsi. Uczestniczki są autorkami opowiadań cytowanych w książce, miały wpływ na kształt publikacji. Zostały nagrane trzy podcasty z opowiadaniami uczestniczek.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content