Dbamy o świat dla naszych wnuków

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Rekownica, warmińsko-mazurskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimatorki:

Halina Mikos: Jestem wiceprezeską Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Wsi Rekownica, działam w gminnym nieformalnym klubie seniora, przewodniczę radzie seniorów. Mieszkając w małej miejscowości wśród lasów, doceniam zdrowe życie i kontakt z przyrodą. Jednocześnie niepokoi mnie degradacja środowiska i niedostateczne zaangażowanie ludzi w walkę ze zmianami klimatycznymi.

Karolina Remuszko: Jestem edukatorką przyrodniczą, leśniczką i specjalistką ochrony środowiska. Jedną z moich pasji jest edukacja dla zrównoważonego rozwoju. Wierzę, że jeszcze jest czas, by uratować świat przed skutkami zmian klimatu, a drogę do tego widzę w wyjaśnianiu i pokazywaniu nowych sposobów życia. Chcę angażować starsze osoby do działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Rekownica

Projekt jest odpowiedzią animatorek na wyzwania związane z problemami środowiska i klimatu, wyrósł z chęci naprawiania świata poprzez działania edukacyjne. Zaplanowały cykl zajęć warsztatowych dla mieszkańców gminy: z recyklingu, kompostowania, zrównoważonej kuchni i podejmowania decyzji konsumenckich. Zaplanowały wyprawy terenowe pokazujące bogactwo przyrodnicze okolicy. Jedną z nich będzie „Biwak z wnuczkiem” – spędzenie nocy na dziko w lesie! Grupa pojedzie też do zakładów przemysłowych stosujących technologie ograniczające szkody w środowisku. Finałem będzie międzypokoleniowy ekopiknik. Projekt dostarczy wiedzy na temat ochrony środowiska i zapobiegania zmianom klimatycznym, zaszczepi nowe nawyki, skłoni do współpracy z innymi i pokaże korzyści płynące ze spędzania czasu w naturalnym środowisku.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content