PGR, czyli Praca, Galimatias, Rozstanie

Projekt zakończony

lokalizacja

Stare Juchy, warmińsko-mazurskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorki:

Krystyna Pilawska-Wiercińska – pracuje w świetlicy w Szczecinowie oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach. Od lat prowadzi szkołę pisania pisanek. Założyła nieformalną grupę Aktywne Szczecinowianki, jest członkiem założycielem Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy. W wolnych chwilach haftuje, robi biżuterię z koralików, decoupage i witraże na szkle. Uwielbia gotować i osiąga sukcesy w tej dziedzinie, zdobywając pierwsze nagrody na konkursach kulinarnych.

Marta Słuchocka – jest dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach. Należy do Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, współpracuje z innymi ośrodkami społeczno-kulturalnymi działającymi na terenie gminy. Chętnie wspiera różnorodne inicjatywy i bierze w nich udział.

Organizacja wspierająca:Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach

Mijają lata, a upływ czasu zaciera w pamięci wiele wydarzeń. Warto więc zadbać o to, by ludzkie doświadczenia zatrzymać, uchwycić w konkret, bo w każdej biografii jest coś niepowtarzalnego i godnego ocalenia. Młodzi wolontariusze z Gminy Stare Juchy wcielili się w role reporterów i dotarli do seniorów pracujących niegdyś w działających w okolicy PGR-ach, aby utrwalić ich historie. Z tych opowieści dzięki wspólnej, międzypokoleniowej pracy powstała galeria wspomnień radosnych i smutnych: folder, krótka relacja filmowa, film animowany oraz spektakl teatralny przedstawiający sceny z życia w czasach pracy w PGR-ach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content