Moja ulica, moja okolica

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Olsztyn, warmińsko-mazurskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działańAnimatorka projektu:

Beata Brokowska-Ostrowska –  dziennikarka jeszcze aktywna zawodowo. Ma wiele zainteresowań – śpiewa w chórze, organizuje w swoim domu spotkania kulturalne, podróżuje po regionie, Polsce i świecie, biega, ćwiczy, regularnie bywa w filharmonii i galeriach sztuki. Jej zawodową pasją są reportaże o ludziach oraz fotografia. Uwielbia swoje rodzinne miasto – Olsztyn. Chciałaby zaangażować seniorów w wyszukiwanie zdjęć archiwalnych Olsztyna, by pokazać osobom młodym, jak  zmieniało się miasto – jego mieszkańcy, architektura, przyroda przez ostanie 20 lat. Chce nie tylko dzielić się swoją  wiedzą i energią, ale również uczyć się od innych.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Pojezierze”

W projekcie biorą udział seniorki i seniorzy z Olsztyna. Zbierają zdjęcia rodzinne i fotografie miejsc oraz zdarzeń ze swojego dzieciństwa i młodości. Projekt zakłada budowanie historii z wykorzystaniem indywidualnych mikroopowieści. Program obejmuje również udział w warsztatach pisania i fotografowania. Uczestnicy projektu nie tylko będą mogli wrócić do wspomnień, ale także uświadomią sobie, jak zmieniła się „ich ulica, ich okolica”. Efekty ich pracy będzie można oglądać w multimedialnej prezentacji  w aplikacji Genially, dostępnej w internecie.

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło