(Nie)widzialne

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Ornontowice, śląskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działań


Animatorki:

Bożena Wenecka: Moja droga do takiej pewności siebie, jaką mam teraz, trwała lata. Najważniejsze, że udało mi się wyrzucić z głowy stereotypy, które rządzą ludźmi, a przede wszystkim kobietami. Moim celem jest pomoc kobietom w postawieniu pierwszych kroków na ścieżce ku lepszemu życiu – życiu, w którym zaczną się liczyć one same, a nie ludzie, którzy wiecznie mają coś do powiedzenia na ich temat.

Justyna Ozga: Przez niemal dwa lata pracy w instytucji kultury zauważyłam, że odpowiednie wsparcie – zorganizowanie transportu, zaproponowanie towarzystwa czy po prostu pozostaniu w bezpośrednim kontakcie – zachęca do działania nawet mniej aktywne osoby. Uważam, że jako kobiety powinnyśmy się wspierać, dzielić się doświadczeniami, poglądami i wiedzą.

Organizacja wspierająca: ARTeria Centrum Kultury i Promocji w Ornontowicach

Starsza animatorka postanowiła zachęcić kobiety do zmian: sposobu ubierania się, fryzury, a przede wszystkim przekonań na temat własnego wyglądu i tego, co wypada, a co nie. Razem z młodszą animatorką zaprosiły nie tylko seniorki, ale i kobiety, które niedawno stały się matkami, bo właśnie z tymi grupami związanych jest najwięcej stereotypów. Na początku uczestniczki mogą wziąć udział w spotkaniu z psycholożką na temat ponownego włączenia się do społeczeństwa, jak i sposobów na zapobieganie izolacji społecznej (czyli stania się niewidzialną). W planach są też m.in. zajęcia ze stylistką, wizażystką, brafitterką i fotografką. Podczas spotkania z kosmetyczką seniorki opowiedzą, jakie stosują metody pielęgnacji naturalnej i co pamiętają jeszcze od swoich mam czy babć. Będą też wspólne rozmowy i oglądanie filmów o modzie.

Zwieńczeniem projektu będzie pokaz mody – uczestniczki przygotują go, wykorzystując swoje umiejętności krawieckie, manualne, kulinarne i organizacyjne czy inne, które dopiero się wyłonią. Wszystko to pomoże kobietom nabrać odwagi do zmian, podnieść poczucie własnej wartości i stać się widzialnymi.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content