Ziółka i pszczółki

Projekt zakończony

lokalizacja

Boronów, śląskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań
Animatorzy projektu: 

Bożena Ledwoń – chce rozwijać pasję zdrowego trybu życia, w tym na nowo odkrywać wspólnie z innymi osobami dobroczynne działania ziół dziko rosnących na okolicznych łąkach, polach i w lasach.

Dominika Borowska – chce zdobywać doświadczenie pracy z ludźmi, otwierać ich na nowe technologie i możliwości. Dzięki działaniom na rzecz społeczności czuje się spełniona, poznaje niezwykłe historie innych, ich doświadczenia życiowe i umiejętności oraz przekazuje coś od siebie.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie dla Boronowa

Podczas spacerów i lokalnych warsztatów, seniorki i seniorzy oraz młodsi uczestnicy poznawali lokalne zioła i życie pszczół, a także tradycyjne przepisy na potrawy i kosmetyki. Na zajęciach artystycznych zrobili maskotki promujące projekt – pszczółki, które rozdali mieszkańcom. Przygotowali zielnik, który był podstawą do stworzenia aplikacji na telefon – gry o ziołach. Dzięki pracy nad grą seniorzy nauczyli się nowych technologii, a młodzi zapoznali się z wybranymi roślinami, przepisami, kalendarzem zbiorów ziół oraz tradycją ziołolecznictwa. Podsumowaniem projektu był piknik ziołowo-miodowy, podczas którego zaprezentowano zrealizowane działania.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content