Ziółka i pszczółki

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Boronów, śląskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań
Animatorzy projektu: 

Bożena Ledwoń – chce rozwijać pasję zdrowego trybu życia, w tym na nowo odkrywać wspólnie z innymi osobami dobroczynne działania ziół dziko rosnących na okolicznych łąkach, polach i w lasach.

Dominika Borowska – chce zdobywać doświadczenie pracy z ludźmi, otwierać ich na nowe technologie i możliwości. Działanie na rzecz społeczności pozwala jej nie tylko poczuć się spełnioną, ale także poznać niezwykłe historie innych, ich doświadczenia życiowe i umiejętności oraz przekazać coś od siebie.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie dla Boronowa

Seniorki i seniorzy oraz zaangażowani młodsi uczestnicy podczas spacerów i warsztatów poznają lokalne zioła i życie pszczół, a także z tradycyjne przepisy na potrawy i kosmetyki. Na zajęciach artystycznych zrobili promujące projekt maskotki – pszczółki i rozdali je mieszkańcom. Przygotują zielnik, który będzie podstawą do stworzenia aplikacji na telefon – gry o ziołach. Praca nad grą i sama gra pozwolą im nauczyć się nowych technologii, zapoznać się z wybranymi roślinami, przepisami i kalendarzem zbiorów oraz tradycją ziołolecznictwa. Podsumowaniem akcji będzie Piknik Ziołowo-Miodowy, podczas którego zaprezentują efekty swoich działań.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło