Zabrzanie po szychcie

Projekt zakończony

lokalizacja

Zabrze, śląskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorzy:

Kazimierz Krzyżanowski  z zawodu jest inżynierem elektrykiem, z zamiłowania podróżnikiem. Przez 40 lat pracował w terenie jako budowniczy sieci najwyższych napięć, co pozwoliło mu docenić piękno kraju. Dzisiaj działa w Sekcji Turystyki Górskiej i Krajoznawczej w PTTK. Dostrzega piękno swojego miasta Zabrza, ale jednocześnie pragnie, aby mieszkańcy zadbali w końcu o otaczającą ich przestrzeń. Jego zdaniem miasto ma ogromny potencjał, by przyciągnąć turystów.

Elżbieta Włodarczyk  z wykształcenia jest filologiem chorwackim. Jej największą pasją jest właśnie Chorwacja – kraj, który wiele już razy odwiedzała zarówno prywatnie jak i zawodowo. W wolnych chwilach jeździ na nartach i bierze udział w górskich wyprawach. Nie potrafi być bierna, dlatego chętnie angażuje się w kolejne działania i kreatywne projekty. Nie przepuści żadnej okazji, by czegoś nowego się nauczyć.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Misericordia w Zabrzu

„Chcemy zobaczyć nasze miasto twoimi oczami i pokazać ci w nim to, czego jeszcze nie widziałeś” – takimi słowami autorzy projektu zapraszali mieszkańców Zabrza do wspólnego odkrywania uroków i historii miasta. Podczas wycieczek krajoznawczych połączonych z warsztatami artystycznymi, uczestnicy projektu korzystali z wiedzy przewodnika i lokalnej społeczności konkretnych miejsc, poznając tym samym historię i kulturę Zabrza oraz jego okolic w sposób niebanalny i kreatywny. Prace, które uczestnicy wycieczek wykonali podczas warsztatów plastycznych, opatrzone zostały autorskimi komentarzami historycznymi, napisanymi na bazie tego, co sami odkryli lub usłyszeli.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content