Z tradycją w plecaku

Projekt zakończony

lokalizacja

Ryczów, małopolskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorki:

Henryka Pilarczyk – jest miłośniczką folkloru. Od 30 lat przewodzi Kołu Gospodyń Wiejskich, które przekształciło się w Zespół Folklorystyczny „Wrzos”. Jej energia do tańca i śpiewu nigdy nie słabnie. Zespół jest jej drugą rodziną. Bardzo jej zależy, by ludowe tradycje przekazać młodszym pokoleniom.

Joanna Walczak – jest bydgoszczanką, ale osiem lat temu osiedliła się w Zawierciu. Praca redaktorska jest jej prawdziwą pasją. Dzięki niej może robić to, co kocha – rozmawiać z ludźmi. Szczególnie ceni sobie wywiady z osobami starszymi, bo chętnie czerpie z ich wiedzy i życiowych doświadczeń. Czas wolny najchętniej spędza z mężem i dwójką dzieci. Relaks przynosi jej też przepłynięcie kilku długości lokalnego basenu.

Organizacja wspierająca: Centrum Inicjatyw Lokalnych

Jeśli chce się wywołać pozytywną rewolucję najlepiej zacząć ją od najmłodszych. Dzieci same zadbają o to, by rodzice także się zaangażowali. Przedszkolaki z Zawiercia zostały ambasadorami tradycji i folkloru. Grupa 50 starszaków poznała życie w wiejskim gospodarstwie. Stuletni dom w Ryczowie pozwolił im przenieść się w czasy, gdy nie było jeszcze nowoczesnych technologii. O tradycyjnym wytwarzaniu sera i masła opowiedziały ubrane w ludowe stroje panie z Zespołu Folklorystycznego „Wrzos”. Niezwykłym przeżyciem była wizyta w remizie strażackiej, gdzie przedszkolaki dowiedziały się, jak działa ochotnicza służba i miały okazję w strażackim w hełmie pozować do zdjęć. Rozgłos akcji zapewnił piknik integracyjny, na który oprócz starszaków zostały zaproszone młodsze dzieci.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content