Warkocze M.

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań
Animatorki:

Jolanta Smykała – jest dojrzałą kobietą z dziecięcą ciekawością świata. Nawet nie zauważyła przejścia na emeryturę, bo wciąż jest w biegu. Ćwiczy tai-chi, tworzy filcową biżuterię, bierze udział w warsztatach psychologicznych i filozoficznych. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z innymi, a sama chętnie uczy się od zdolnych zapaleńców.

Joanna Tomiak – ma doświadczenia zawodowe związane zarówno z młodzieżą, jak i z seniorkami. W falenickim zakładzie poprawczym prowadzi zajęcia dla młodych dziewczyn. W kolektywie UFA angażuje się w projekty związane z osobami starszymi. Gdy nie prowadzi akurat działalności edukacyjnej, jest ilustratorką i graficzką. Pewnie dlatego lubi świat ubrany w formę komiksu.

Organizacja wspierająca: Fundacja Centra

Z pewnością każdej młodej osobie trudno byłoby sobie wyobrazić własną babcię malującą sprejem na murze. Wnuków i wnuczki z Muranowa czekało jednak zaskoczenie. W ramach kontynuacji projektu „My, kobiety Muranowa” starsze i młodsze uczestniczki poznawały i przekazywały dalej historię tej części Warszawy. Każda z kobiet mogła opowiedzieć o sobie i ciekawych kobietach, które poznała. Z serii wykładów dowiedziały się też o innych wartych uwagi postaciach. Losy muranowianek zostały ze sobą symbolicznie splecione, a na ich bazie powstały prace artystyczne. Uczestniczki poznały techniki tworzenia komiksów oraz szablonów. Wiedzę tę wykorzystały do stworzenia własnych opowieści. Komiksy były prezentowane podczas wystawy i zostały umieszczone w publikacji. Wszystkie prace graficzne złożyły się właśnie na mural, który ozdobił ścianę jednej z muranowskich kamienic.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content