Unisławska Czytelnia Czasopism (UCC)

Projekt zakończony

lokalizacja

Unisław, kujawsko-pomorskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań

Animatorka:

Grażyna Bartkowska – po 50. roku życia postanowiła mocniej zaangażować się w życie swojej miejscowości. Zapisała się do Koła Gospodyń Wiejskich w Unisławiu oraz Gminnego Koło Emerytów i Rencistów. Ponieważ zawsze lubiła czytać i chciała być bibliotekarką, chce w pierwszej kolejności zadbać o wzrost czytelnictwa wśród mieszkańców Unisławia.

Organizacja wspierająca: Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Dla większości mieszkańców Unisławia zakup czasopism to zbyt duży wydatek, więc animatorzy postanowili znaleźć sposób, by mogli czytać je za darmo. W unisławskim Zespole Szkół powstała czytelnia pełna najnowszej prasy z kraju i świata. Za jej promocję i prowadzenie odpowiedzialni byli miejscowi seniorzy oraz młodzież z gimnazjum i liceum. Przyszli bibliotekarze wzięli udział w szkoleniu marketingowym, by umiejętnie wypromować czytelnię wśród mieszkańców. Do każdego z pięciu tysięcy domów dostarczyli ulotki informacyjne. Jako ankieterzy pytali unisławian, po jakie czasopisma chcieliby sięgać. Oferta czytelni została dostosowana do tych oczekiwań. Uczestnicy projektu mieli wyznaczone dyżury biblioteczne w parach łączących młodsze i starsze osoby. Była to znakomita okazja do codziennej międzypokoleniowej integracji. Mieszkańcy mogli przeglądać czasopisma na miejscu lub zamawiać dostawę przez kuriera wolontariusza.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content