Tu z tela szlakiem pokoleń

Projekt zakończony

lokalizacja

Spytkowice, małopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorzy:

Henryk Sawiński – jest z zawodu restauratorem i kucharzem, ale obecnie nie pracuje zawodowo, tylko udziela się społecznie. Należy do Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” Spytkowice, gdzie współorganizuje zawody sportowe dla dzieci i dorosłych. Uprawia wiele dyscyplin sportowych, jak narciarstwo, trekking, nurkowanie i żeglarstwo. Jego pasją jest także fotografia. Chętnie dzieli się swoją wiedzą – prowadzi dla młodzieży zajęcia dotyczące geografii świata, podczas których opowiada m.in. o miejscach, które udało mu się zwiedzić.

Anna Sutor – ukończyła AWF w Krakowie. Chętnie udziela się społecznie, była trenerką i wychowawczynią na obozach, należy do Stowarzyszenia Dzieciom i Młodzieży „Wędka” im. każdego Człowieka, organizowała imprezy integracyjne w ramach kursów kajakowych. Interesuje się problematyką wykluczenia społecznego, aktywizacją społeczności wsi. Pasjonuje ją folklor, tradycja i historia Podhala. Działa w zespole ludowym „Siekiernica”, gdzie angażuje młodzież i seniorów do projektów związanych z kulturą regionu. Jest także członkinią zarządu Związku Podhalan.

Organizacja wspierająca: Fundacja Instytutu Działań Edukacyjno-Aktywizujących

Okolice Spytkowic to miejsca wyjątkowo piękne, które warto przybliżyć szerszemu gronu. Tego zadania podjęła się grupa seniorów mężczyzn i opracowała trasy ścieżek edukacyjnych: przyrodniczo-historyczno-folklorystycznychskierowanych do rodzin czy grup przyjaciół. W trakcie spacerów można poszerzać swoją wiedzę o regionie (na poważnie i z humorem), podziwiać piękno przyrody i zintegrować się z uczestnikami zabawy. W ramach podsumowania działań seniorzy zorganizowali międzypokoleniową grę terenową „Przez przygodę do wiedzy” – będzie się działo!

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content