Szuflada seniora

Projekt zakończony

lokalizacja

Jarosław, podkarpackie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań

Animatorki projektu:

Krystyna Wiśniewska – była nauczycielką historii, od zawsze czuje się związana z harcerstwem. Jako seniorka lubi czuć się potrzebna i cieszy się, że młode pokolenie nie zapomina o osobach starszych.

Daria Froń – fascynuje się badaniem historii i zapełnianiem jej białych plam. Jako lokalna patriotka czuje się odpowiedzialna za jej społeczność i chce zrobić dla niej coś dobrego i pożytecznego.

Organizacja wspierająca: Hufiec ZHP Jarosław

To projekt skupiający młodych harcerzy, harcerskich seniorów, a także mieszkańców miasta wokół tradycji i historii Jarosławia. Odbyły się warsztaty archiwistyczne, pracy z żywą historią, a także warsztaty audio-wideo, dzięki którym wolontariusze nagrywali rozmowy ze świadkami historii. Młodzi ludzie zobaczyli w seniorach takich samych harcerzy jak oni – jeżdżących na obozy, pakujących swoje plecaki. Mieszkańcy miasta podzielili się swoimi zbiorami i przynieśli własne materiały archiwalne. Powstał album, wystawa a także film prezentujące historię Jarosławia i jarosławskiego harcerstwa, które zostały przedstawione mieszkańcom miasta. Wszystko to było wspaniałą okazją do budowania międzypokoleniowych relacji wokół wspólnych zainteresowań.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content