Świetlica Sąsiedzka

Projekt zakończony

lokalizacja

Pruszków, mazowieckie

edycja

X (2017-2018)

obszary działańAnimatorki projektu:

Maria Czeley-Dudek – kieruje się w życiu dewizą „Najważniejsza jest szczera radość z tego, że tworzy się coś, co ma ogromne znaczenie dla innych”. Postanowiła stworzyć miejsce spotkań dla siebie i jej sąsiadów. Działalność w Stowarzyszeniu Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy daje jej poczucie, że robi coś dobrego dla siebie i innych.

Justyna Kiec – od lat działa aktywnie w Stowarzyszeniu Mieszkańców Osiedla – Ogrodu Malichy. Jest jedną z nielicznych tak młodych osób, angażujących się w działania społeczne na osiedlu. Lubi pracować z ludźmi.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy

To odpowiedź na potrzeby mieszkańców Osiedla-Ogrodu Malichy, peryferyjnej dzielnicy Pruszkowa, którzy od lat skarżą się na brak lokalnych działań społecznych, kulturalnych oraz integracyjnych. Po wielu latach starań udało się im uzyskać lokal świetlicy osiedlowej dzięki budżetowi partycypacyjnemu i nastał czas, by wspólną przestrzeń wypełnić działalnością programową. Świetlica stała się sercem osiedla, gdzie mieszkańcy mogli znaleźć przestrzeń do realizacji swoich pasji i poszerzania zainteresowań. Były zajęcia artystyczno-plastyczne i sportowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych atrakcji dla mieszkańców Malich. Uczestnicy zorganizowali także grę miejska o historii Malich i Pruszkowa, która była okazją do skorzystania z domowych archiwów i pokazania pamiątek najstarszych mieszkańców okolicy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content