Stół zdrowia

Projekt zakończony

lokalizacja

Popkowice, lubelskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań


Animatorzy projektu: 

Roman Garbala – miłośnik kulinarnego świata. W trakcie aktywności zawodowej związany z branżą gastronomiczną. Wykorzystując własne doświadczenia cukrzycy, promuje zdrowe nawyki żywieniowe i aktywnego trybu życia. Uwrażliwia innych na problem choroby i konieczność konsekwentnego dostosowania własnych przyzwyczajeń do sytuacji zdrowotnej.

Justyna Ostrowska  instruktorka terapii zajęciowej w domu pomocy społecznej. Ważny jest dla niej problemem cukrzycy wśród seniorów. Interesuje się zdrowym stylem życia, który chce promować wśród seniorów.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób Starszych i Niepełnosprawnych ,,Pomocna Dłoń’’

To cykl międzypokoleniowych zajęć promujących zdrowe nawyki żywieniowe i zrównoważony tryb życia – połączenie warsztatów dietetyczno-kulinarnych z tanecznymi. Zajęcia były bezpośrednią odpowiedzią na niską świadomość seniorów w zakresie profilaktyki zdrowia i sposobem wsparcie starszych osób chorujących na cukrzycę. Szczególną rolę odegrał w niej animator projektu, który z uczestnikami podzielił się własnym doświadczeniem walki z chorobą. W warsztatach brali udział mieszkańcy domu pomocy społecznej, a także osoby starsze i młodzi ludzie z okolicy. Zakończeniem projektu był piknik, podczas którego uczestnicy zaprezentowali przygotowany w ramach zajęć taniec.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content