Starko/Starzyku pogodej z nami

Projekt zakończony

lokalizacja

Dobrodzień, śląskie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań
Animatorzy:

Janusz Hurnik – naukowiec, poeta, domator. Jest adiunktem w Instytucie Filologii Polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się polską literaturą najnowszą. Miłośnik wszystkich stworzeń fruwających, biegających i pełzających po ogrodzie przy domku pod lasem niedaleko Dobrodzienia.

Matteus Czellnik – członek mniejszości niemieckiej, działacz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Pasjonat nowoczesnych technologii, filmowiec amator.

Organizacja wspierająca: Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu

Cykl działań, których celem jest zebranie i utrwalenie lokalnych opowieści, nadających kolorytu wielokulturowej Opolszczyźnie. Spotkania, rozmowy i nagrania pozwoliły ocalić okruchy historii, pomogły budować wspólnotę mieszkańców i utrwalić język gwarowy, który ulega wielu transformacjom i zapomnieniu. W działania zaangażowały się lokalne organizacje oraz młodzież, której zadaniem było zachęcanie starszego pokolenia do snucia opowieści. Finałem wielomiesięcznej pracy był pokaz filmu złożonego z fragmentów wypowiedzi bohaterów nagrań.

Trzydzieści zarejestrowanych opowieści to piękny początek „Archiwum Mówionego Dobrodzienia”.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content