Stara miłość nie drewnieje

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Lubochnia, łódzkie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań
Animatorzy: 

Marianna Józwik – jest emerytką. Pracowała w gospodarstwie rodziców, a z zawodu i z zamiłowania była krawcową. Jako sołtyska i przewodnicząca KGW zorganizowała wiele imprez integracyjno-rozrywkowych. Występuje w teatrze działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni. Ma czworo dzieci i dziesięcioro wnucząt. Od urodzenia mieszka w gminie Lubochnia i jest z tym miejscem bardzo silnie związana. Działa na rzecz gminy, dba o to, aby kultywować lokalne tradycje i przekazywać je młodemu pokoleniu. 

Kacper Wałęsiak – studiuje geografię i gospodarkę przestrzenną. Od urodzenia mieszka w Lubochni, z którą jest silnie związany. Ma artystyczną duszę. Należy do grupy teatralnej działającej przy Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni. Chciałby zainteresować i zaangażować ludzi do wspólnego działania na rzecz gminy, jej rozwoju i kultywowania jej tradycji.  

Organizacja wspierająca: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni

To międzypokoleniowy pomysł na połączenie historii i tradycji z nowoczesnością: sentymentalnej wartości starej stodoły, która od zawsze była elementem lokalnego krajobrazu, i współczesnej sztuki.  W parku gminnym w samym centrum Lubochni, na starych drewnianych wrotach stodoły parafialnej powstaje kolorowy mural. Inspiracją do jego wykonania była stara fotografia przedstawiająca Lubochnię i jej mieszkańców. Twórcami muralu są mieszkańcy gminy pracujący pod okiem artysty grafficiarza. Malowanie poprzedzone było międzypokoleniowymi warsztatami z techniki street-artu.  Praca nad wspólnym dziełem, które stanie się znakiem rozpoznawczym gminy, to okazja do integracji mieszkańców w różnym wieku.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content