STAR. Pokolenia

Projekt zakończony

lokalizacja

Starachowice, małopolskie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działańAnimatorzy: 

Andrzej Tarnowski – emerytowany nauczyciel, społecznik, członek Starachowickiej Rady Seniorów, organizator i współorganizator imprez sportowych, kulturalnych, chórzysta kameralny, harcmistrz ZHP, prekursor i współtwórca stosowania pedagogiki interwencyjnej w Starachowicach; realizator licznych akcji i działań międzypokoleniowych w obszarze sportu, rekreacji, kultury, przyrody oraz edukacji historycznej i obywatelskiej.

Piotr Ambroszczyk – historyk; twórca i realizator wielu projektów dotyczących m.in. bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej – laureat nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego „Człowiek bez barier”, pomysłodawca unikalnego projektu społecznego „Senior Patrol” w Starachowicach. Zawodowo związany z realizacją polityki senioralnej w Starachowicach i w regionie; działacz społeczny, członek wielu stowarzyszeń kulturalnych, społecznych i historycznych, popularyzator wiedzy o tradycji i dziedzictwie regionu.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Perłowa”

Działania wielopokoleniowe pod hasłem „STAR. pokolenia” to próba zachowania, propagowania i utrwalania dziedzictwa miasta i dorobku mieszkańców – tradycji motoryzacyjnej oraz historii i bogatej przyrody Starachowic. W ramach projektu powstały dwie autorskie gry planszowe nawiązujące do historii Starachowic z przeniesieniem w teren w formie miejskiej gry terenowej, ścieżka edukacyjno-turystyczna STAR w oparciu o sześć ekspozycji samochodów – pomników marki STAR. Zostały wyznaczone, opisane i oznakowane szklaki (wraz z kodami QR). Przewodnikami po grach planszowych, terenowych i „Ścieżce STAR-a” byli seniorzy: budowniczowie tych samochodów, regionaliści, znawcy historii lokalnej. Organizatorzy zaprosili mieszkańców na Marsz ze STAR-em podczas Dnia Seniora, STAR-t gier bez prądu, Feryjny Turniej Gier Planszowych o Starachowicach, zajęcia edukacyjne w szkołach z udziałem seniorów. Opracowano też oznakowanie starów-ów-pomników kodami QR. Zostały zrealizowane tez dwa filmy STAR.pokolenia oraz STAR 20 początek drogi.

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content