Srebrna reprezentacja Gminy Zabór

Projekt zakończony

lokalizacja

Zabór, lubuskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorka:

Zofia Kulikowska – od czterdziestu lat mieszka w Droszkowie i chciałaby, żeby to się nigdy nie zmieniło. Jej życie zawodowe związane było z pracą w administracji rządowej i samorządowej. Wychowała troje dzieci, ma czworo wnucząt, z którymi chętnie spędza wolny czas. Jest członkiem Rady Sołeckiej. W 2004 roku założyła Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa oraz Społeczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa

Animatorka zaprosiła seniorów do zorganizowania warsztatów dotyczących ich zainteresowań i umiejętności. Nie zabrakło więc zajęć florystycznych, rękodzielniczych, spotkania ze stylistką, warsztatów kulinarnych i plastycznych oraz wielu innych zaproponowanych przez uczestników projektu. Ponadto seniorzy spotkali się z doświadczonymi trenerami, którzy zachęcali ich do aktywności społecznej i twórczej, z których korzyści płyną w każdą stronę. Nauczyli się, w jaki sposób dbać o swoje prawa. Powołali spośród siebie radę seniorów reprezentującą ich w gminie. Funkcjonowanie takiej instytucji stwarza możliwość sygnalizowania potrzeb osób starszych, inicjowania oraz opiniowania działań i wpływa na decyzje podejmowane przez samorząd gminy. Wspólnie seniorzy stworzyli dla siebie przestrzeń do aktywności, miejsce do spotkań i rozwoju w przyjaznym gronie oraz możliwość decydowania o sprawach ich dotyczących.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content