Spotkania z tradycją na Jasnej

Projekt zakończony

lokalizacja

Wilcza Góra, mazowieckie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Magdalena Świderek – jest z zawodu etnochoreografką, czyli świetnie zna się na tańcach ludowych i narodowych. Przez lata uczyła ich w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Obecnie skupiła się na śpiewie jako instruktorka chóru „Oktawa” przy lesznowolskim UTW. Oprócz muzyki, lubi też inne dziedziny sztuki – teatr, film, malarstwo. Zależy jej na prowadzeniu aktywnego i bogatego życia oraz na dzieleniu się tym zapałem z innymi ludźmi.

Angelika Łasocha – jest pedagogiem specjalnym, a szczególnie interesuje ją praca z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Ich potencjał i życiowe trudności poznaje jako terapeutka Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS. Kiedy ma czas na odpoczynek, lubi… porządnie zmęczyć się w górach. Jest tropicielką intertekstualności w różnych dziedzinach sztuki. Na czynniki pierwsze rozkłada jednak nie tylko literaturę, teatr czy muzykę, ale też próbowane w różnych miejscach potrawy.

Organizacja wspierająca: Fundacja SYNAPSIS 

Spotkaniu z każdą osobą, która jest inna od nas, towarzyszy pewien lęk przed nieznanym. Seniorzy, którzy poprowadzili zajęcia dla dorosłych osób z autyzmem, też na początku mieli wiele pytań i wątpliwości. Warsztaty z terapeutami Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS w Wilczej Górze, a także spotkania integracyjne z ich podopiecznymi pomogły im przygotować się do współpracy z osobami z autyzmem. Z kolei osoby z autyzmem przeszły szkolenie dotyczące kontaktów z osobami starszymi. Seniorzy wystąpili w roli nauczycieli śpiewu, gotowania i plastyki. Ich regularna obecność w Wilczej Górze sprzyjała zacieśnianiu więzi. Wszyscy wspólnie przygotowali świąteczne spotkania, pełne muzyki i dobrego jedzenia. Warsztaty i końcową imprezę uczestnicy udokumentowali na zdjęciach, które zostały pokazane na wystawie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content