Spotkajmy się na ławeczce

Projekt zakończony

lokalizacja

Wojkowice, śląskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Mirosława Gajdzik – postanowiła dotrzeć do ludzi, którzy czują się zniechęceni, niepotrzebni i izolowani, aby zachęcić ich do wyjścia z domu i uczestnictwa w imprezach organizowanych na terenie Wojkowic. Uważa, że w jej środowisku lokalnym niezbędna jest współpraca międzypokoleniowa oraz inicjatywy zmierzające do integracji środowiska osób starszych.

Przemysław Pawełczyk– mimo młodego wieku, dostrzega problemy swojej małej ojczyzny. Nieustannie powtarza jednak, że Wojkowice to miasto z ogromnym potencjałem. Od kilku lat realizuje się w pracy społecznej, pomagając każdemu, kto o to poprosi. Realizując projekt, miał okazję pełniej zaangażować się społecznie i zdobył bezcenne doświadczenie.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Aktywny Wojkowicki Senior

Animatorzy znaleźli sposób na jest aktywizację i integrację środowiska wojkowickich seniorów, a także motywowanie ich do działania i rozwijania talentów oraz pasji. Przy ławeczce, wśród bloków, animatorzy projektu rozstawiali stół, na nim termosy z herbatą i ciasto. Wokół tej przenośnej scenografii ustawiali się artyści, muzykanci i zapraszali do wspólnej zabawy.Projekt był realizowany w czterech punktach miasta, w pobliżu blokowisk i osiedli robotniczych, w których mieszka duża liczba samotnych seniorów. To dla starszych osób okazja do wyjścia z domu i rozmowy, która stanowiła pierwszy krok ku zmianie dotychczasowego trybu życia i wyzwolenia potencjału drzemiącego w każdym z nich.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content