Speed-ball senior

Projekt zakończony

lokalizacja

Myślenice, małopolskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań


Animatorzy:

Stefan Patyk przez wiele lat był wykładowcą na krakowskiej AGH, w latach 90. pełnił tam również funkcję dyrektora. Zawsze aktywnie spędzał czas – był grotołazem, przejechał camperem pół Europy, z zainteresowaniem przyglądając się nieznanym miejscom i kulturom. Lubi przebywać z ludźmi, bliski jest mu sport. Mimo drugiej grupy inwalidzkiej buduje senioralne zespoły sportowe, organizuje wyjazdy i spartakiady. Jeździ na nartach, rolkach, pływa, gra w bule oraz w speed-ball. Ma talent w zjednywaniu sobie ludzi i pozyskiwaniu ich do wspólnego działania.

Zbigniew Bizoń – swoje życie związał z tańcem. Występował jako tancerz oraz solista na scenach festiwalowych m.in. w Kanadzie, Chinach i Indiach. Obecnie prowadzi zespół ludowy w Wiśniowej. Interesuje się także filmem – przypatruje się życiu ludzi, samodzielnie kręcąc reportaże im poświęcone. Należy do Polskiej Kadry Speed-Ball, w 2015 roku w Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie zajął 9. miejsce. Pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Animatorów i Trenerów Sportowych

Speed-ball? Czemu nie! Animatorzy uznali, że warto zachęcić seniorów do nauczenia się mało znanego, ale wcale nie tak trudnego sportu. Rakieta do gry, piłka, stojak – sprzętem i umiejętnościami zajęła się międzypokoleniowa drużyna miłośników tej formy ruchu, a od uczestników projektu oczekiwała przede wszystkim dobrych chęci. Speed-ball to gra dla każdego bez względu na wiek, doświadczenie sportowe czy kondycję. Treningi odbywały się w myślenickich szkołach oraz w ramach działalności miejscowego uniwersytetu trzeciego wieku. Niemal każdy, kto spróbował tego sportu, wracał na zajęcia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content