lokalizacja
Myślenice, małopolskieedycja
IX (2016-2017)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorzy:
Stefan Patyk przez wiele lat był wykładowcą na krakowskiej AGH, w latach 90. pełnił tam również funkcję dyrektora. Zawsze aktywnie spędzał czas – był grotołazem, przejechał camperem pół Europy, z zainteresowaniem przyglądając się nieznanym miejscom i kulturom. Lubi przebywać z ludźmi, bliski jest mu sport. Mimo drugiej grupy inwalidzkiej buduje senioralne zespoły sportowe, organizuje wyjazdy i spartakiady. Jeździ na nartach, rolkach, pływa, gra w bule oraz w speed-ball. Ma talent w zjednywaniu sobie ludzi i pozyskiwaniu ich do wspólnego działania.
Zbigniew Bizoń – swoje życie związał z tańcem. Występował jako tancerz oraz solista na scenach festiwalowych m.in. w Kanadzie, Chinach i Indiach. Obecnie prowadzi zespół ludowy w Wiśniowej. Interesuje się także filmem – przypatruje się życiu ludzi, samodzielnie kręcąc reportaże im poświęcone. Należy do Polskiej Kadry Speed-Ball, w 2015 roku w Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie zajął 9. miejsce. Pracuje w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Myślenicach.
Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Animatorów i Trenerów Sportowych
Speed-ball? Czemu nie! Animatorzy uznali, że warto zachęcić seniorów do nauczenia się mało znanego, ale wcale nie tak trudnego sportu. Rakieta do gry, piłka, stojak – sprzętem i umiejętnościami zajęła się międzypokoleniowa drużyna miłośników tej formy ruchu, a od uczestników projektu oczekiwała przede wszystkim dobrych chęci. Speed-ball to gra dla każdego bez względu na wiek, doświadczenie sportowe czy kondycję. Treningi odbywały się w myślenickich szkołach oraz w ramach działalności miejscowego uniwersytetu trzeciego wieku. Niemal każdy, kto spróbował tego sportu, wracał na zajęcia.