Solecka Senioriada

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Solec Kujawski, kujawsko-pomorskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działań
Animatorzy:

Maria Mikolajczak: Chcę stopniowo docierać do seniorów, którzy są mało aktywni, odizolowani od społeczeństwa, zamknięci we własnych domach. Chcę tym osobom dać radość i inną perspektywę, aby uwierzyły w siebie i w swoje możliwości. Chcę też pokazać soleckiej społeczności i soleckim władzom, że są tu też seniorzy bardzo aktywni, ludzie mający poza bagażem doświadczeń przeróżne zainteresowania i pasje, którymi chcą się dzielić.

Pawel Marchel: Uważam, że wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. Takim krokiem jest zrobienie czegoś dla innych. Chcę pokazać, że młodzi ludzie mogą czerpać z doświadczenia seniorów, ale także mogą się z nimi dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystko po to, by zmieniać świat na lepszy, bardziej przyjazny dla wszystkich.

Organizacja wspierająca: „AS” Aktywny Senior Solec Kujawski

Animatorzy zaprosili do udziału w projekcie seniorki i seniorów z okolicy: tych którzy odkryli już swoją pasję i tych, którzy cały czas jej szukają, aktywnych i potrzebujących impulsu do aktywności. W planach jest cykl zajęć tanecznych, warsztaty fotograficzne i rękodzielnicze.
Kulminacyjnym momentem projektu będzie Solecka Senioriada, czyli święto wszystkich seniorek i seniorów. Wielki marsz przez miasto wystartuje z dworca kolejowego i główną ulicą przejdzie na miejski rynek. Korowód poprowadzi orkiestra dęta soleckiej straży pożarnej. Na rynku odbędzie się festyn, podczas którego seniorki i seniorzy zaprezentują swoje pasje, umiejętności i osiągnięcia. Będą pokazy zumby i przedmiotów wykonanych na warsztatach rękodzielniczych, a także wystawa fotograficzna. Organizatorzy zapraszają na finał także inne grupy, które będą chciały pokazać się szerszej publiczności.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content