Śląski plac wczoraj i dziś

Projekt zakończony

lokalizacja

Świętochłowice, śląskie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działańAnimatorzy:

Jerzy Brum – od urodzenia związany jest ze Śląskiem. Ma wykształcenie średnie-techniczne. Pracował na wielu stanowiskach – od brygadzisty do kierownika Rejonu Eksploatacji Budynków i inspektora ds. BHP. Pełnił również funkcje społeczne w zarządzie związków zawodowych. Ponad 20 lat prowadził młodzieżowe obozy wędrowne, był także kierownikiem letnich kolonii. Lubi sport, amatorsko uprawia pływanie i nordic walking. Interesuje się fotografią, przyrodą i zdrowym żywieniem.

Tomasz Dandy – studiuje filozofię na Uniwersytecie Śląskim. Chętnie włącza się w wolontariackie działania lokalnych organizacji. Od kilku lat pracuje z seniorami, prowadząc dla nich warsztaty komputerowe oraz ucząc ich praktycznego wykorzystania nowych technologii. Od 2016 roku jest koordynatorem programu „Study Tours to Poland” w Fundacji Rozwoju Świętochłowic. Uczy się języka rosyjskiego. Pasjonuje się fotografią oraz lokalną tożsamością.

Organizacja wspierająca: Fundacja Rozwoju Świętochłowic

Często gdzieś na szafach, w kartonach, w pochowanych albumach kryją się zdjęcia miejsc, które dziś wyglądają zupełnie inaczej, oraz ludzi żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Animatorzy projektu zachęcili seniorów, by sięgnęli po swoje zbiory i uważnie się im przyjrzeli. Uczestnicy podczas warsztatów pod okiem specjalistów i przy wsparciu młodzieży nauczyli się rekonstruowania fotografii – ich skanowania i obróbki cyfrowej. Seniorzy opowiedzieli także historie wybranych fotografii. Przygotowane zdjęcia były na bieżąco prezentowane na Instagramie i innych mediach społecznościowych. Międzypokoleniowa grupa przygotowała także otwartą dla mieszkańców wystawę najciekawszych zdjęć.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content