Sądeckie bajanie

Projekt zakończony

lokalizacja

Nowy Sącz, małopolskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorki:

Jolanta Kieres – z zawodu jest lekarką stomatologiem. Od studenckich lat fascynuje się językiem esperanto. Pasjonatka fotografii, dzięki której rejestruje miłe chwile. Obecnie, już na emeryturze, prowadzi społecznie lekcje języka esperanto na Sądeckim UTW i w szkole podstawowej w Rdziostowie. Sama uczy się języka angielskiego i stara zachować kondycję, regularnie pływając.

Mariola Pękala-Piekarska  jest współzałożycielką Stowarzyszenia „Korzenie i Skrzydła”, które wspiera dzieci i młodzież z terenów wiejskich. Absolwentka Wychowania Fizycznego w Katowicach. Aktualnie studiuje organizację i metody pomocy społecznej na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od pięciu lat pracuje na Sądeckim UTW, prowadzi m.in. kursy komputerowe, dziennikarskie i zajęcia gimnastyczne.

Organizacja wspierająca: Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Choć w Nowym Sączu nie brakuje imprez kulturalno-artystycznych, to dotąd nie było propozycji łączących starsze i młodsze pokolenia. Stąd też pomysł na spotkania seniorów i przedszkolaków. Najpierw były wykłady psychologiczno-pedagogiczne dla studentów sądeckiego UTW zachęcające do czytania dzieciom. Podczas warsztatów prowadzonych przez aktora grupa ok. 30 seniorów przygotowywała się do wizyt w przedszkolach. Dwa razy w miesiącu w czterech przedszkolach organizowane były spotkania z maluchami wspólne czytanie i opowiadanie bajek, a po nich m.in. rysowanie, malowanie, wydzieranie i inscenizacje przeczytanych bajek. Na koniec została zorganizowana konferencja promująca rezultaty projektu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate