Rozpowszechnienie idei aktywnego i kreatywnego życia wśród seniorów poprzez realizację filmu dokumentalnego

Projekt zakończony

lokalizacja

Kraków, małopolskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działańAnimatorzy projektu:

Elżbieta Tomczyk-Miczka od niedawna emerytka, wcześniej zajmowała się głównie turystyką i promocją Małopolski. Jest również dziennikarką i autorką przewodników. Prowadziła własne studio filmowe. Od kilku lat korzysta z oferty Centrów Aktywności Seniorów – uczestniczy w zajęciach i kursach, ale też sama prowadzi zajęcia i wydarzenia kulturalne.

Maciej Dźwigaj profesjonalny operator i realizator filmów. Doświadczony w pracy z osobami starszymi dzięki realizacji serii programów telewizyjnych „Aktywni 60+” oraz filmów dokumentalnych o seniorach. 

Organizacja wspierająca: Fundacja Eurointegracja 

Animatorzy znaleźli sposób na zaktywizowanie osób starszych i promocję działalności Centrów Aktywności Seniorów. Poprzez nakręcenie filmu dokumentalnego o osobach biorących udział w życiu CAS-ów, udało im się zachęcić kolejne starsze osoby do włączenia się w proponowane aktywności. Film przedstawił codzienność seniorów i ich pozytywną energię, ale i problemy, z którymi się borykają. Dla wielu z nich decyzja o włączeniu się w działania Centrum była początkiem nowego, aktywnego życia. Reportaż zrelacjonował dotychczasowe osiągnięcia osób starszych podczas uczestnictwa w CAS-ach, a jego realizacja była świetną okazją do wspólnych działań osób starszych i przedstawicieli młodszego pokolenia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content