Roszczep pasji i talentów

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Roszczep, mazowieckie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działań


Animatorka projektu:

Halina Adamska – sołtyska od 1998 r. i  radna gminy Klembów.  Zawsze chciała być blisko ludzi. Roznoszenie nakazów i pobór podatków sprawiały jej wielką radość, bo mogła rozmawiać z  mieszkańcami i wysłuchać ich „bolączek”. Zainicjowała powstawanie świetlicy wiejskiej i Klubu Senior + w Roszczepie.  Założyła stowarzyszenie „Przyszłość Roszczepu”. Wspólnie z mieszkańcami stworzyła plac  zabaw, plenerową siłownię i zjazd linowy. Lubi słuchać głosu młodszego pokolenia. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych do realizacji.

Anna Rakowska– instruktorka zajmująca się organizacją zajęć dla dzieci i seniorów w świetlicach Gminnego Ośrodka Kultury. Od kilku lat prowadzi Kino Pasek, starając się wyjść naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży zamieszkującej tereny wiejskie. Inicjatorka i opiekun spotkań Klubu Seniora w świetlicy Krzywicy, gdzie można wspólnie tworzyć, gotować, napić się kawy i porozmawiać o codzienności.  W swej pracy najbardziej ceni kontakt z ludźmi, gdyż to oni są dla niej napędem do działania.

Organizacja wspierająca: Gminny Ośrodek Kultury w Klembowie

W ramach projektu zostaną zorganizowane międzypokoleniowe warsztaty: edukacyjno-aktywizujące, wolontariackie i obywatelskie. Uczestnicy zbiorą informacje na temat umiejętności i talentów, jakie mają mieszkańcy wsi. Jako wydarzenie finałowe zorganizują wiejski jarmark pt. „Roszczep pasji i talentów”, podczas którego uczestnicy zaprezentują swoje kompetencje oraz poprowadzą warsztaty dla innych mieszkańców. Będzie to pierwsze wydarzenie w okolicy organizowane przez seniorów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content