Pyszna zabawa – warsztaty kulinarne dla dzieci

Projekt zakończony

lokalizacja

Gorzów Wielkopolski, lubuskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań

Animatorka:

Wiesława Koryzna – wcale nie narzeka, gdy cały dzień spędzi w kuchni. To jej największa pasja. Ma do dyspozycji surowych krytyków – własne wnuki – dlatego musi naprawdę się postarać, by dania były nie tylko pyszne, ale też ładnie podane. Gdy opuszcza kuchnię, chętnie udaje się do Klubu Seniora przy parafii M.M. Kolbego w Gorzowie.

Organizacja wspierająca: Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Bywalcy gorzowskiego Klubu Seniora lubili spędzać czas w kuchni zanim jeszcze media wykreowały modę na gotowanie. To zamiłowanie chcą przekazać dzieciom i młodzieży – podopiecznym parafialnej świetlicy. Pochodzą z rodzin będących w trudnej sytuacji, ich rodzice rzadko mają czas, aby nauczyć je przyrządzania zdrowych posiłków. Piętnaścioro dzieci przeszło pod okiem seniorów kurs gotowania i savoir vivre’u, nauczyło się nakrywać do stołu. Lekcje gotowania zaczęły od prostych kanapek, poprzez sałatki i zupy, a skończyła na ciastach i zimowych przetworach. Grupa wybrała się też do restauracji, żeby podpatrzeć pracę kucharzy i wspólnie zasiąść do stołu. Podsumowaniem akcji było przygotowanie uroczystego bankietu dla rodziców i władz miasta.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content