Poznaj historię w opowieści ukrytą. Bełk widziany oczami seniorów

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Bełk, śląskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działańAnimatorzy projektu: 

Jolanta Szejka – mieszka w Bełku od urodzenia i nie wyobraża sobie innego miejsca do życia. Zawsze angażowała się w sprawy społeczne swojej wsi. Od 2004 roku jestem sołtysem Sołectwa Bełk. Jako seniorka lubię prace i pomysły ze strony ludzi młodych, chętnych do współpracy na rzecz swojej „małej ojczyzny”. Historia lokalna to jej pasja, którą przekazuje innym.

Katarzyna Laska – przeprowadziła się do Bełku kilka lat temu i od razu zachwyciła się miejscowością i jej mieszkańcami. Bierze udział w organizacji wielu lokalnych wydarzeń, ciekawi ją historia Bełku, wspiera projekty związane z dziedzictwem kulturowym, została nawet Wolontariuszem Roku. Jej pasją są podróże i czytanie książek.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk

Animatorki zaprosiły osoby w wieku 60+ do podzielenia się wspomnieniami dotyczącymi dawnego życia w okolicy: o tym, jak świętowało się Boże Narodzenie czy dożynki, jak wyglądały żniwa, w co bawiono się w dzieciństwie, w którym miejscu zjeżdżało się na sankach. Rozmowy z seniorkami i seniorkami pozwolą wspólnie stworzyć przewodnik po miejscowości oraz umieścić tablice informacyjne w jej najbardziej znaczących punktach. Chętne osoby mogą wziąć udział w kursie przewodnickim, uzyskać certyfikat, a potem oprowadzać odwiedzających Bełk turystów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content