pokOLÉnia z przytupem!

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

X (2017-2018)

obszary działańAnimatorki projektu:

Marta Wilk – interesuje się flamenco i kulturą andaluzyjską i swoje pasje przekazuje innym. Udział w projekcie pozwolił jej się rozwinąć i pogłębić wrażliwość na problemy starszych ludzi.

Ola Sokołowska – podczas wcześniej realizowanych działań w Domu Seniora nawiązała wspaniałe więzi z mieszkańcami. Marzy o tym, by tę przyjaźń umacniać. Zauważyła, że seniorom jest bardzo potrzebna obecność osób z zewnątrz, że rozkwitają, podejmując gości. Ola chce być właśnie takim gościem, nienarzucającym się gospodarzom z pomysłami.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

To kontynuacja spotkań tematycznych związanych z kulturą Andaluzji, organizowanych dla mieszkańców dzielnicy Warszawa-Wesoła i znajdującego się na jej terenie domu seniora. Był pokaz filmów o flamenco z seniorami na pierwszym planie, były hiszpańsko-polskie spotkania kolędowe, warsztaty kulinarne z iberyjskimi przysmakami oraz warsztaty muzyczne, ceramiczne, plastyczne i rękodzielnicze. Uczestnicy mieli wpływ na przebieg spotkań, mogli podzielić się swoimi pasjami i umiejętnościami. Dzięki zachęcie animatorek uczestnicy zaprezentowali swoje pasje mieszkańcom domu seniora w Wesołej. W ramach projektu zrealizowano spotkania tematyczne, włączające osoby najstarsze do wspólnych działań: m.in. inscenizacji tzw. żywych obrazów, wyszywania dobrego słowa na płótnie, czy rozmów o podróżach.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content