Pogoń Szczecin – współpraca pokoleń

Projekt zakończony

lokalizacja

Szczecin, zachodniopomorskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animator:

Zbigniew Piasecki – przez wiele lat uczył historii w liceum i gimnazjum, popołudniami zaś wcielał się w trenera piłkarskiego w Pogoni Szczecin, w której uprawiał piłkę nożną od dziesiątego roku życia. Obecnie jest nadal odpowiedzialny za szkolenie młodzieży, zajmuje się także międzynarodową współpracą drużyn młodzieżowych. Jest prezydentem Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy Pogoni Szczecin.

Organizacja wspierająca:Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy Pogoni Szczecin im. Floriana Krygiera, czyli Oldboje Pogoni Szczecin

Seniorzy zawodowo trenujący niegdyś piłkę nożną wyszli znów na boisko, żeby podzielić się swoim doświadczeniem z zaczynającymi dopiero sportową przygodę najmłodszymi. Zaprosili do udziału zarówno te dzieci (chłopców i dziewczynki), które trenują w klubach, jak i te, które ćwiczą tylko na osiedlowych podwórkach. Najmłodsze piłkarki i najmłodsi piłkarze zapoznali się z historią Pogoni, wysłuchali opowieści doświadczonych piłkarzy klubowych, a także nauczyli się od dziennikarzy sportowych, jak przeprowadzić ciekawy wywiad. Na warsztatach filmowych międzypokoleniowy zespół uczył się, jak stworzyć film dokumentalny z udziałem piłkarzy. Po treningach dzieci miały okazję wziąć udział we wspólnych spacerach, podczas których seniorzy historycy odkrywali przed nimi tajemnice miasta.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content