Piper/Jasiński

Projekt zakończony

lokalizacja

Kowale Oleckie, kujawsko-pomorskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działańAnimatorzy:

Jerzy Giergielewicz – jest emerytowanym nauczycielem. Spełnia się jako społecznik, prowadzi dział historyczny w lokalnej gazecie, zbiera stare dokumenty i zdjęcia, godzinami przesiaduje w archiwach i bibliotekach. Od najmłodszych lat pasjonuje się historią, zwłaszcza swoich okolic. W wolnych chwilach przemierza na rowerze polskie szlaki.

Małgorzata Ratkowska – jest społeczniczką, pasjonatką folkloru i tańca ludowego. Lubi aktywnie spędzać czas i poznawać sąsiadów. Kolekcjonuje wszelkie starocie. Ostatnio jej pasją są kultura i język rosyjski.

Organizacja wspierająca: Fundacja Ari Ari

Grupa młodych badaczy zainteresowana historią swojej miejscowości zaprosiła seniorów do przeprowadzenia śledztwa historycznego. Pod lupę wzięli losy legendarnego już mieszkańca ich miejscowości, Otomara Pipera vel Antoniego Jasińskiego. Międzypokoleniowa grupa poszukiwaczy prowadziła badania w terenie – dotarła do osób, które znały Pipera osobiście, zbierała wspomnienia i zdjęcia. Działaniom tym towarzyszyły kwerendy w archiwach oraz domowych zbiorach mieszkańców. Na podstawie zebranych w czasie „śledztwa” materiałów powstał film dokumentalny i publikacja. Dodatkowo animatorzy zaprosili mieszkańców do gry miejskiej śladami Pipera oraz na bezpłatne lekcje języka niemieckiego, otwarty wykład o protestantyzmie i warsztaty fotografii otworkowej. Całości towarzyszyła wystawa dawnych zdjęć miejscowości.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content