Okolica nas zachwyca

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Opole Lubelskie, lubelskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań


Animatorki projektu: 

Salomea Marta Sójka – jest na emeryturze, ale cały czas stara się być aktywna i zachęca innych do działań. Jej pasją są podróże, poznawanie nowych miejsc i nowych ludzi. Swoją okolicę zna doskonale, dlatego widzi, jak ogromny potencjał w niej drzemie. Realizując swoje marzenia już na emeryturze zdobyła licencję pilota wycieczek i została starościną na kierunku regionalizm na UTW.

Małgorzata Troczyńska – jest lokalną aktywistką i działaczką społeczną związaną z wieloma organizacjami pozarządowymi. Obecnie pracuje jako animatorka w klubie seniora, gdzie zachęca osoby starsze do aktywnego udziału w życiu społecznym i stara się stwarzać seniorkom i seniorom przestrzeń, w której mogą realizować swoje pasje.

Organizacja wspierająca: Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Animatorki zaprosiły grupę seniorek i seniorów do działań promujących walory turystyczne i przyrodnicze Opola Lubelskiego i jego najbliższych okolic. Uczestnicy spotykają się na kreatywnych warsztatach, a także odwiedzają wszystkie interesujące miejsca: robiąa zdjęcia, tworząa opisy i przeprowadzają wywiady. Materiały są umieszczane na specjalnie utworzonej stronie na Facebooku. Z pomocą grafika przygotują przewodnik turystyczny – zarówno w wersji online jak i formie tradycyjnej mapki. Publikacja będzie popularyzowała miejsca nie tylko piękne i wyjątkowe, ale przede wszystkim dostępne dla osób starszych. Na zakończenie, podczas imprezy plenerowej uczestnicy zorganizują stoisko, na którym będą rozdawać mapki.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło