Ogród sensoryczny

Projekt zakończony

lokalizacja

Muratyn – kolonia, lubelskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorzy:

Zbigniew Czernicki – od dziesięciu lat jest sołtysem Muratyna. Lubi spacery po lesie. Jesienią umila je sobie, zbierając grzyby. Pasjonuje go przyroda i podróże, choćby te niedalekie. Gdy tylko czas mu na to pozwala, chętnie pomaga innym. Od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Otwarta Dłoń” oraz warsztatem terapii zajęciowej.

Marzena Wybranowska – ma rękę do kwiatów. Z przyjemnością dba o rośliny i się nimi opiekuje, wie, że każda z nich wysyła inne bodźce i działa na różne zmysły. Pracuje w warsztacie terapii zajęciowej, gdzie ma możliwość przebywania z młodzieżą, co bardzo lubi. Na co dzień zajmuje się gospodarstwem rolnym.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń”

Do uczestnictwa w projekcie animatorzy zaprosili seniorów chętnych do działania na rzecz innych oraz młodych ludzi z niepełnosprawnościami skupionych wokół warsztatu terapii zajęciowej. Doświadczone w ogrodnictwie osoby starsze przekazały młodzieży swoją wiedzę i pokazały, ile radości daje uprawa roślin. Młodzi nauczyli się plantowania, sadzenia i tworzenia skalników. Powstał ogród, będący nie tylko przestrzenią spotkań i spacerów, ale także miejscem terapiisensorycznej. Przyciąga różnorodnością kwiatów, krzewów, drzew, bylin i ziół, zachwyca ogromem barw i zapachów. Jest dobrym przykładem wspólnej organizacji przestrzeni, która może służyć wszystkim.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content