Odnawiamy śląskie tradycje

Projekt zakończony

lokalizacja

Ruda Śląska, śląskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorki:

Helena Wichary – była adiunktem w stopniu doktora w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk, a dziś jest po prostu śląską babcią. W jej domu zawsze jest gwarno, pachnie dobrym obiadem i dopiero co upieczonym ciastem. Nie stroni od komputera, który ułatwia jej kontakt ze światem, ale chętniej czyta książki, medytuje, szyje i haftuje. Swoim wnukom opowiada „śląskie bery i bojki”, a one to kochają. Prowadzi Klub Rękodzieła w Centrum Pomocy i Aktywności Osób Starszych.

Anna Nawrot – jest socjologiem, animatorką i menegerką projektów społecznych, prezesem Stowarzyszenia „Pro Ethica”, żoną, mamą, córką. Uruchomiła i prowadzi Centrum Pomocy i Aktywności Osób Starszych. Chętnie pracuje z seniorami, stara się w działaniu zaspokajać ich potrzeby i spełniać marzenia. Lubi gwarę, tradycję i kuchnię śląską, choć na co dzień częściej serwuje włoskie dania.

 Organizacja wspierająca:Stowarzyszenie Wspierania Ekonomii Etycznej „Pro Ethica”

W Starej Bykowinie, jednej z dzielnic Rudy Śląskiej, powstała międzypokoleniowa pracownia lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. W ciągu kilku miesięcy uczestnicy stworzyli tradycyjne śląskie dziecięce ubiory. Pracom towarzyszyły opowieści po śląsku dla najmłodszych. Podczas zajęć w pracowni digitalizacji fotografii uczestnicy zeskanowali, opisali, cyfrowo obrobili i wywołali stare zdjęcia, a potem stworzyli z nich wystawę. Podczas święta Bożego Ciała dzieci w wystąpiły we wspólnie uszytych strojach. Projekt był impulsem do odkrywania własnych korzeni i pogłębiania wiedzy na ich temat.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content