Od spotkania do dialogu obywatelskiego – Kawiarenka obywatelska w Ozorkowie

Projekt zakończony

lokalizacja

Ozorków, łódzkie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań

Animatorka projektu:

Teresa Kuchta – lubi pracować z ludźmi. Martwi się, że seniorzy rzadko angażują się w inicjatywy obywatelskie. Od kilkunastu lat sama angażuje się w działania wolontariackie na rzecz różnych grup. Przez ostatnie lata współpracuje ze środowiskiem seniorów jako edukatorka cyfrowa, jest otwarta na animowanie różnych działań, w których można wspomagać się wykorzystaniem nowych technologii.

Organizacja wspierająca: Europejskie Centrum Edukacji Społecznej

Projekt był okazją do rozpoczęcia dialogu o poprawie jakości życia seniorów w Ozorkowie i planowaniu lokalnych inicjatyw z ich udziałem. Na prowadzone przez ekspertów spotkania byli zapraszani liderzy organizacji wspierających seniorów oraz liderzy grup nieformalnych, potencjalni kandydaci do rady seniorów. W zależności od podejmowanego tematu gośćmi spotkań byli przedstawiciele władz, radni, pracownicy wydziału lub instytucji samorządowych. Wszystko po to, by zintegrować różne grupy seniorów działające w Ozorkowie oraz wesprzeć powołanie rady seniorów, jako ciała realnie reprezentującego potrzeby tej grupy. Powstał „Lokalny informator seniora” w wersji papierowej i elektronicznej, zawierający także słowniczek obywatelski i relacje z przeprowadzonych działań.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content