Od Seniora do Juniora

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Szczuplinki, kujawsko-pomorskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimatorki:

Grażyna Kesler: Jestem emerytką, sołtyską w stanie spoczynku i mam dużo wolnego czasu. Nadal tkwi we mnie chęć pomagania ludziom i zwierzętom. Sytuacje, kiedy mogę zrobić coś ważnego dla naszego środowiska lokalnego motywują mnie do kontaktu z innymi seniorami i młodzieżą z terenów wiejskich.

Monika Kryniecka: Od kilku lat działam na rzecz społeczności lokalnej, jestem sołtyską w sołectwie Szczuplinki i udzielam się w innych organizacjach, od dwóch lat jestem opiekunką klubu seniora powstałego w Łopatkach w gminie Książki. Wspólne działania z młodzieżą r będą okazją do realizacji ciekawych pomysłów i dodatkowo wprowadzi element międzypokoleniowy.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Szczuplińskie Żurawie

Jedna z animatorek zauważyła potrzebę ochrony środowiska i konieczność zatrzymania bytującego ptactwa – rodziny łabędziej nad jeziorem Łopateckim w miejscowości. Zaprosiła do działań starsze osoby, a także młodzież z okolicy i pobliskiego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Atrakcyjny teren z jeziorem skłania więcej osób do wyjścia z domu i zaangażowania. Razem z drugą animatorką zaplanowały spacery integracyjne, spotkania z przyrodnikiem, leśnikiem i pszczelarzem, warsztaty stolarskie, na których uczestnicy zbudują domek dla rodziny łabędzi, budki lęgowe i hotele dla owadów. Później je razem zamontują. Będą też inne różne atrakcje: zimowe ognisko z kuligiem i konkurs plastyczny, a na koniec otwarta wystawa fotografii dokumentujących projekt.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content