Nasza Rawka

Projekt zakończony

lokalizacja

Skierniewice, łódzkie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działań


Animatorzy:

Stanisław Kalisiak: Mieszkam nad rzeką Rawką, jestem emerytem i działam w klubie seniorów. Od wielu lat biorę udział w akcjach sprzątania nurtu i brzegu rzeki, a w sezonie letnim przynajmniej dwa razy w tygodniu sprzątam jej nurt, pływając własnym kajakiem. Angażuję w pomoc rodzinę oraz znajomych. Chcę włączyć do działań innych, przede wszystkim seniorów i zapobiec dalszej dewastacji środowiska naturalnego.

Bartosz Rychlicki: W przeszłości organizowałem spacery ze sprzątaniem lasów, udawało się łączyć w tym mieszkańców i działać dla środowiska. Jako nowy mieszkaniec Skierniewic i dzielnicy Rawki chciałbym powtórzyć to doświadczenie również tu, lokalnie. Lubię rzeki, lubię ludzi, lubię budować coś, czego brakuje, i angażować w to innych.

Organizacja wspierająca: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Animatorzy zaprosili mieszkańców w różnym wieku do wspólnych spływów kajakowych i spacerów, które będą okazją do sprzątania do nurtu rzeki i jej brzegów, a także lasów w Bolimowskim Parku Krajobrazowym i okolic osiedla.
Od jesieni do wiosny seniorki i seniorzy wezmą udział w cyklu warsztatów informatycznych: z podstawowej obsługi smartfonów i komunikacji (odbieranie, pisanie i wysyłanie maili), a podczas spacerów nauczą się fotografować i na bieżąco dokumentować pracę. Potem będą dodawać zdjęcia wysypisk/punktów śmieciowych na wirtualną mapę. W finale projektu uczestnicy w różnym wieku spotkają się przy wspólnych grach sportowych zakończonych ogniskiem. To wszystko pozwoli na nawiązanie sąsiedzkich i międzypokoleniowych więzi, a także na stworzenie nawyku dbania o środowisko naturalne.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content