Na mieście w kon(tekście)

Projekt zakończony

lokalizacja

Szczecin, zachodniopomorskie

edycja

X (2017-2018)

obszary działańAnimatorki projektu:

Róża Czerniawska-Karcz – jest członkinią Związku Literatów Polskich. Do udziału w projekcie zmotywowała ją chęć rozpoznania nowych przestrzeni miasta, których do tej pory nie oglądała od strony ich historii. Intryguje ją nowe spojrzenie artystyczne młodych ludzi, samo zbliżenie pokoleniowe, reakcje, pomysły, inspiracje i wspólne działanie.

Kinga Rabińska – projekt był dla niej okazją, by doprowadzić do spotkania osób w różnym wieku, które połączy współpraca wykorzystująca zarówno medium tradycyjne, jak i nowoczesne formy twórczej ekspresji, sposobem na połączenie brawury ze statecznością i na znalezienie wspólnego języka przez poetyckie oznaczenie miasta. Chciała widzieć więcej słowa pisanego w sterylnej przestrzeni miejskiej Szczecina.

Organizacja: Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”

Grupa, którą na pierwszy rzut oka dzieli wszystko, odnajdywała to, co łączy wszystkich jej członków – miłość do miasta. Międzypokoleniowy zespół zapaleńców nie tylko szukał ważnych dla nich miejsc w przestrzeni, ale i oznaczał je słowem dzięki połączeniu poezji i street artu. Wybrane punkty i wybrane słowa – fragmenty wierszy, prozy, piosenek, także autorów szczecińskich zawisły na ścianach, wyzierały z makatek w dużym formacie, wystawały z chodników. W ramach regularnych spotkań uczestnicy dokonali selekcji fragmentów utworów literackich, a także odczytali miasto przez pryzmat ważnych punktów i pustych ścian przez współpracę i szukanie rozwiązań łączących tradycję z nowoczesnymi formami artystycznej ekspresji. Młodsi i starsi pracowali wspólnie: od wyboru tekstów literackich i rozmowy na ich temat w trakcie warsztatów międzypokoleniowych, przez przygotowanie niezbędnych materiałów i narzędzi, aż po terenowe działania artystyczne w nurcie sztuki ulicy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content