Movie Mówi. Międzypokoleniowe opowieści cyfrowe

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

X (2017-2018)

obszary działańAnimatorki projektu:

Hanna Sławińska – już w latach 80. w Stanach Zjednoczonych spotkała się z teatrem improwizacji PlayBack, w którym widzowie byli zachęcani do dzielenia się własnymi opowieściami, a aktorzy na poczekaniu zamieniali je w przedstawienie. Zachwyciła ją, jak ta forma wpłynęła na głębię relacji uczestników. Jest pasjonatką pracy z ludźmi i ciągłej nauki nowych umiejętności.

Ada Gąska – trzy lata temu brała udział w kursie digital storytelling (DST), czyli cyfrowych opowieści. Jednak dopiero spotkanie z Hanną sprawiło, że przygotowała warsztaty z tej metody. Była to dla niej również okazja rozpoczęcia pracę z grupami międzypokoleniowymi. Dla niej digital storytellingto narzędzie do komunikacji międzypokoleniowej.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi”

Grupa osób 60 + i młodych zbierała opowieści i tworzyła ich wersje wideo. Podczas warsztatów opartych o metodę digital storytellinguczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu tworzenia narracji, wykorzystania cyfrowych narzędzi (kamery, aparaty) do opowiadania, poznali podstawy montażu oraz nakręcili autorskie wideo, ale także nauczyli się, jak pracować w grupie międzypokoleniowej i jak czerpać z wzajemnych doświadczeń. Korzystanie z cyfrowych narzędzi audiowizualnych stało się pretekstem do odbudowy umiejętność słuchania i mówienia – komunikacji między grupami wiekowymi, które na co dzień mają ze sobą ograniczony kontakt. Dwuosobowe zespoły przygotowały autorskie wypowiedzi audiowizualne. Efekty pracy uczestników można było zobaczyć na specjalnym pokazie dla mieszkańców.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content