Młodzi solidarni

Projekt zakończony

lokalizacja

Stalowa Wola, podkarpackie

edycja

IX (2016-2017)

obszary działań
Animatorki:

Ewa Kuberna– Autorka Kalendarium Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” Pracowników Huty Stalowa Wola(1999), redaktorka pracy zbiorowej Solidarność z Kościołem. Stalowa Wola 1980-1991(2003), w 2009 kuratorka, współautorka scenariusza wystawy plenerowej Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli „Opowiemy ci o tych wypadkach. Solidarność 1980-1989 w Stalowej Woli”.
Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2006), wyróżniona odznaką Zasłużony dla Regionu Ziemia Sandomierska (2008).

Magdalena Bąk-Wołoszyn – jest doktorem nauk humanistycznych. Obecnie pracuje w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Współtworzyła przewodnik Hiszpania. Fiesta i sjesta. Była pomysłodawczynią i organizatorką cyklu warsztatów „Technopolis LAB – sztuka techniki, technika sztuki”. Obecnie pełni funkcję prezeski Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej, uczy także języka hiszpańskiego.

Organizacja wspierająca: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Celem działalności Klubu „Młodzi solidarni” jest rozwijanie pasji seniorów i młodzieży oraz promocja wiedzy na temat ruchu solidarnościowego w Stalowej Woli. „Młodzi solidarni”, czyli seniorzy (którzy w latach 80. mieli po 15-30 lat) w ramach projektu współpracowali z młodzieżą ze stalowowolskich szkół. Dzięki projektowi nawiązała się międzypokoleniowa współpraca związana z poszerzenia wiedzy o lokalnej historii. Uczestnicy zaprzyjaźnili się, poznali motywacje, które kierowały młodymi ludźmi w latach 80. i dziś. Razem prowadzili poszukiwania i odkrywali historie ludzi, miejsc, wydarzeń – ważne dla miasta, a nieobecne w podręcznikach. Nagrywali rozmowy z nieznanymi bohaterami tamtych czasów, którzy dokonywali rzeczy wymagających wtedy odwagi. To był projekt międzypokoleniowej współpracy, międzypokoleniowej solidarności – o mieszkańcach i dla mieszkańców Stalowej Woli.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content